EIGEN GROEPSREIS OEZBEKISTAN 2026 – Gegarandeerd!

6 mei tot 18 mei 2026 - Schrijf je nu in

HET KRUISPUNT VAN DE ZIJDEROUTE

a large ornate building with a dome

Deze 13-daagse groepsreis toont het fascinerende knooppunt van de legendarische Zijderoute met betoverende steden. Oezbekistan was het kloppend hart van Centraal-Azië, veroverd door Alexander de Grote, Genghis Khan en de Arabieren.

Oezbekistan ziet er vanuit de lucht uit als een groot tapijt. De ondergrond van geelkleurige zandduinen is versierd met rivieren en kanalen. Groene oasen en witte katoenvelden worden omzoomd door een uitgestrekt bergpatroon. De kleurrijke turquoise gebouwen sieren het geheel. Het land dankt zijn uitzonderlijk rijk verleden aan zijn unieke ligging in Azië. Mede hierdoor was het een internationale draaischijf van de handel langsheen de karavaanroutes tussen China en Europa. Dit stuk ‘Zijderoute’ of Gouden Route is het meest indrukwekkende gedeelte van deze handelsweg en was van uitzonderlijk groot belang op vlak van handel, cultuur en wetenschap.

Architecten, geleerden en mystici zorgden voor een ongekende culturele bloei in o.m. de sprookjesachtige steden Samarkand en Buchara. Op de ruïnes van het door de Mongoolse horde verwoeste Samarkand bouwde de roemruchte Timoer Lenk (‘De Lamme’) een nieuwe luisterrijke stad. ‘De bouwkunst is een kroniek van de wereld. Ze spreekt als liederen en legenden zwijgen’, schreef Nikolaj Gogol. De Zijderoute volgend, langs het woestijnlandschap en de Amoedarja-rivier kom je in een ander juweel: Buchara, een romantische stad waar de tijd stil bleef staan. Het oude centrum, met de talloze bazaars, caravanserails, moskeeën en badhuizen verwent elk ‘bereisd’ oog. De Oezbeekse hoofdstad Tasjkent maakt indruk met zijn groene boulevards en parken, zijn musea, het indrukwekkende Alisher Navoi Theater en Opera en de uiterst decoratieve metro van deze metropool.

white and blue dome building

STERKE PUNTEN

  • Aandacht voor de hoogtepunten én minder bekende pareltjes
  • Kwalitatieve muzikale optredens
  • Interactie met de lokale bevolking
  • Het mekka van de Centraal-Aziatische Islam: Buchara
  • Uitgebreide verkenning van het architecturale wonder Samarkand

PROGRAMMA

DAG 1:                                                                                   BRUSSEL – ISTANBUL – TASJKENT

Vlucht van Brussel naar de Oezbeekse hoofdstad Tasjkent via Istanbul. Voorziene aankomst kort na middernacht.

06 mei             TK1938            BRUSSEL-ISTANBUL                11:35-17:05 

06 mei             TK 370             ISTANBUL-TASJKENT             19:15-01:50  07 mei 

Overnachting in Lotte City Hotel Tasjkent Palace**** of gelijkwaardig.

DAG 2: (O+L+D)                                                                                                              TASJKENT

Tasjkent bevindt zich in de middenloop van de Chirchiq-rivier die zijn bron heeft op het
Tian Chan-gebergte op een hoogte van 480m. De stad werd bijna 2.000 jaar geleden gesticht op de kruising van handelsroutes tussen Azië, de Middellandse Zee en Europa. Die bevoorrechte situatie wekte de nieuwsgierigheid van veel veroveraars zoals Genghis Khan in de 13de eeuw. Vandaag is Tasjkent een moderne, leefbare stad, gekenmerkt door brede lanen en parken waar de 2,5 miljoen inwoners graag vertoeven.

Na het ontbijt, bezoek aan het prachtig architecturaal complex Khast Imam met de
Barak-Khan Madrassah (school), de moskee Tellia Sheikh en het mausoleum Kaffal Shashi. Vervolgens ga je op ontdekking in de Chorsu Bazaar met zijn opmerkelijke koepel. Na de lunch stadstoer met o.a. het Timoer Lenk-plein, het Alisher Navoi Theater en Opera, het museum voor toegepaste kunst en de prachtige metro.

Diner en overnachting in Tasjkent.

DAG 3: (O+L+D)                                                                                      TASJKENT – SAMARKAND

Vroege transfer naar het station waar je de hogesnelheidstrein richting Samarkand neemt. Je bagage wordt apart vervoerd. Na de lunch bezichtig je de opgravingssite van Afrosiab en het museum van de stadsstichting. Tevens ga je naar het mausoleum van de profeet Daniël, gevolgd door een bezoek aan het observatorium van Ulugbeg, gebouwd door de kleinzoon van Timoer Lenk. Je sluit de dag af met een kijkje in een artisanaal papieratelier.

Diner en overnachting in Samarkand in Orient Star hotel**** of gelijkwaardig. Er wordt een aperitief (vodka/fruitsap) geschonken terwijl je geniet van klassieke muziek.

a view of a city with mountains in the background

white dome building near green trees during daytime

DAG 4: (O+L+D)                                                                                                           SAMARKAND  

Samarkand, een stad van legendes, dankzij een geschiedenis van 25 eeuwen. Het was het centrum van Sogdiana en overleefde veelvoudige invasies van Alexander de Grote. Die laatste zei over de stad: ‘Alles wat ik heb gehoord over de schoonheid van deze stad is pure waarheid. Bovendien is alles nog mooier dan ik had gedacht.’

Je begint de wandeling aan het Registanplein in het hart van de stad, een architecturale parel waarvan de naam ‘plaats van zand’ betekent. Bezoek aan de moskee van Bibi-Khanum, lunch en bezichtiging van de Shakh-i-Zinda Necropolis. Nadien volgt een degustatie van Oezbeekse wijnen bij een plaatselijke wijnboer.

Diner en overnachting in Samarkand.

a woman in a blue dress standing in front of a building

DAG 5: (O+L+D)                 SAMARKAND – MARGUZOR LAKES (TADZJIKISTAN) – SAMARKAND 

Na het ontbijt rit richting de Tadzjiekse grens. Na de grensformaliteiten verder naar de 7 meren in de Marguzor-vallei van het Fan-gebergte. Daar rijd je langs de eerste zes schilderachtige watermassa’s met verschillende kleuren in de bergen van Tadzjikistan, op iets meer dan 2000 m boven de zeespiegel: Mijgon Lake, Soya Lake, Khushyor Lake, Nophin Lake, Khurdak Lake en Marguzor Lake. Er worden fotostops voorzien aan alle meren en een lokale lunch onderweg. Wandeling van 2 kilometer van het 6e naar het 7e meer (Khazorchashma) en 2 km terug. Terugkeer naar Oezbekistan.

Diner en overnachting in Samarkand.

DAG 6: (O+L+D)                                                                                                          SAMARKAND

Je start met een bezoek aan het mausoleum van Gur Emir en het graf van de Timoerdynastie – de trots van Samarkand – met zijn prachtige turqoiseblauw geribbelde koepel. In eeuwenoude geschriften staat: ‘Als de lucht verdwijnt, zal de koepel van Gur Emir deze vervangen’. Je hebt hier een panoramisch zicht op de archeologische site Afrosiab. Nadien bezoek aan de St. Alexeykathedraal (Russisch-orthodox).

Na de lunch geniet je op eigen tempo van een vrije namiddag.

Diner in een restaurant in de stad en overnachting in Samarkand. Muzikaal optreden in het theater El Merosi. Overnachting in Samarkand.

A large building with a blue dome on top of it

DAG 7: (O+L+D)                                    SAMARKAND – ZARAFSHAN GEBERGTE – SAMARKAND

Ontbijt in het hotel.

In de ochtend rijd Je naar het Zarafshan-gebergte. Deze dag is gewijd aan wandelen op het platteland in de buurt van Samarkand, enkele uren wandelen in de bergen met uitzicht op een klein dorpje. Maak kennis met de lokale bevolking die altijd klaar staat om je te verwelkomen. Er wordt een picknick lunch voorzien met lokale barbecue. Terugkeer naar Samarkand in de late namiddag.

Diner en overnachting in Samarkand.

DAG 8: (O+L+D)                                                                SAMARKAND – GIJDUVAN – BUCHARA

Rit via de koninklijke weg naar Buchara. Onderweg bezoek je in Gijduvan de werkplaats van een keramist. Lunch in een lokaal restaurant. Vlak voor Buchara stop je aan het Sitorai Mokhi Khosa Paleis, de zomerresidentie van de laatste emir van Buchara.

Diner en overnachting in Minorai Kalon of gelijkwaardig.

DAG 9: (O+L+D)                                                                                                                 BUCHARA

Buchara is een architecturale parel en het mekka van de Centraal-Aziatische Islam. Nergens werden meer Hadith (overleveringen over en uitspraken van Mohammed) verzameld als hier. Marco Polo verbleef drie jaar in Buchara als voorbereiding op zijn verdere reizen. Kenmerkend zijn de grote koepels met azuurblauw en turquoise mozaïekwerk volledig volgens de Perzische traditie. Soms zijn de motieven puur geometrisch, dan weer heel figuratief.

Je maakt kennis met de stad. Het Liabi-Khauz Complex stamt uit de 16de eeuw en herbergt verschillende madrassahs. Nadien werp je een blik in een atelier waar marionetten vervaardigd worden.

Na de exploratie van de moskee Magoki Attari neem je een kijkje in de overdekte markt (16de eeuw). Hier krijg je de mogelijkheid om ateliers van lokale handwerklieden te bezoeken. Bezichtiging van de madrassahs van Ulugbeg (1417) en van Abdul Aziz Khan
(17de eeuw). Je geniet van een lokale lunch en gaat verder naar het architecturale wonder van Po-i-Kalyan (12de – 16de eeuw). Hier zie je o.m. de moskee Masdjidi Kalian, de madrassah Miri Arab en de – in de 16de eeuw – hoogste minaret van het Midden-Oosten. Je eindigt de dag met een bezoek aan de 4 minaretten van Tchor Minor.

Diner in een lokaal restaurant en overnachting in Buchara.

Dag 10: (O+L+D)                                                                                                             BUCHARA

De volledige dag wordt gewijd aan de verdere ontdekking van deze stad, waarvan de schoonheid in het verleden zo vaak bezongen werd. Je komt langs de residentie van de emir die hier t.e.m. 1920 verbleef (ook wel ‘de Ark’ genoemd), het Bolo-Khaouz Complex alsook het mausoleum van Tchachma Ayyub (de bron van Job). Vrije tijd op de markt van Buchara waar je diverse lokale specialiteiten kan ontdekken.

Lokale lunch gevolgd door een bezoek aan het huis van de voormalige koopman van de huiden van Astrachan, Khodjaev, waar je het interieur van de traditionele Oezbeekse huizen van de late 19de eeuw kan zien en de kledij van die tijd.

Folkloreavond waar je kennismaakt met de typische kledij uit de verschillende regio’s van het land. Je dineert in een traditioneel restaurant.

Overnachting in Buchara.

DAG 11: (O+L+D)                                                                                              BUCHARA – KHIVA    

Na het ontbijt vertrek je naar Khiva door de Kyzylkum-woestijn. Lunch onderweg. Na aankomst neem je jouw intrek in het hotel en volgt aansluitend een verkennende wandeling.

Khiva was een van de belangrijkste slavenmarkten in Centraal-Azië en bleef actief tot ongeveer 1915-1920. Het oudste monument is het mausoleum van Seyid Allauddin (14de eeuw) maar het grootste deel van de stad dateert uit de 18de en 19de eeuw. Khiva staat niet alleen bekend om zijn unieke historische monumenten, maar ook om een perfect architectonisch patrimonium dat geen equivalent heeft in Centraal-Azië.

Diner en overnachting in Zarafshon Boutique hotel**** of gelijkwaardig.

Decorated ceiling and support beam.

Architectural detail of an eastern-style building.

DAG 12: (O+L+D)                                                                                                                   KHIVA

Je ontdekt Itchan Kala, letterlijk ‘binnenstad van Khiva’, een schatkamer van oriëntaalse architectuur. Je bezoekt het complex van Khan Moukhammad Amin bestaande uit de
Kalta Minor (korte minaret) en de grootste madrassah van die tijd (meer dan 250 studenten tegelijkertijd). De Kukhna Ark-citadel (17de eeuw) was de eerste residentie van de Khans van Khiva en omvat de zomermoskee, het munthof en de troonkamer.

Bezichtiging van de Madrassah Muhammad Rakhim-Khan II, in 1994 gerestaureerd ter gelegenheid van de 150-jarige viering van de geboortedag van Mohammed Rakhim Khan II (1844-1906). Deze valt op door het grote plein ervoor, ongebruikelijk voor de meeste madrassahs. Nu is er een museum gewijd aan deze khan, onder wiens regime Khiva een protectoraat van Rusland werd. In de late voormiddag bezoek aan het mausoleum van
Sayid Alaouddine.

Na de lunch staat het Khodja Complex (20ste eeuw) met de hoogste minaret van Khiva op het programma. Aan de voet van de minaret aanschouw je een school uit het Khorezm-tijdperk, gebouwd in de Russische koloniale stijl, en de overblijfselen van de oude begraafplaats van de stad. Vervolgens rit naar het mausoleum Pakhlavan Mahmud, het graf van de patroonheilige van de stad. In de late namiddag, bezoek aan de moskee Djouma met 212 uit hout gesneden pilaren, ook wel ‘de spijker van Khiva’ genoemd. Via de hoofdstraat kom je bij de schitterende Masjid-moskee uit de 17de eeuw. In het Tach Khaouli-paleis kom je meer te weten over de levenswijze van de moslims in de 17de eeuw en zie je het werk van de grote keramist Khorezm Abdulla Djin.

Diner met vodka-aperitief en overnachting in Khiva.

Turquoise-domed towers of an ancient building.

DAG 13:                                                                                         KHIVA – ISTANBUL – BRUSSEL

In de vroege ochtend transfer naar de luchthaven voor de terugvlucht naar Brussel via Istanbul.

18 mei             TK 263             URGENCH-ISTANBUL             08:45-11:00 

18 mei             TK1943            ISTANBUL-BRUSSEL                12:45-14:15